Adet Sancısına Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu Cevaplıyor

civan perçemi
Paylaş
 

Hanımların periyodik sıkıntılarından biridir adet sancısı. İbrahim Saraçoğlu adet sancısına ne iyi gelir sorusuna bir kür ile cevap veriyor.

Adet sancısına karşı civanperçemi denilen otun kullanılmasını tavsiye eden İbrahim Saraçoğlu bu bitkide bulunan achillin ve achilleine maddelerinin adet ağrılarını dindirmeye yardımcı olduğunu söyledi.

Regl ağrısına ne iyi gelir sorusuna cevap arayan bayanlar İbrahim Saraçoğlunun civanperçemi kürü ile bu dönemlerini daha rahat geçirebilirler.

Adet dönemlerinde kadınlarda kan şekeri ani şekilde düşebilir veya kan şekeri seviyesinde ciddi seviyede oynamalar olabilir. Buna fluktasyon denilmektedir. Fluktasyon kadınlarda huzursuzluk, gerginlik, baygınlık geçirme hissi, kendini kaybediyor, içi çekiliyor şeklinde hissetme veya tam tersine içim patlıyor şeklinde şikayetlere neden olur. Ayrıca bazen kasılmalar da yaşanabilir.

Adet dönemlerini bu şekilde ve ağrılı geçiren kadınlar için İbrahim Saraçoğlunun civanperçemi kürü şu şekilde hazırlanır:

Kürde bir tatlı kaşığı civan perçemi kullanılır. Bu takribi 2 veya 3 grama tekabül etmektedir. Civan perçemi bir su bardağı yani 200 ml suyun (tercihen klorsuz su) içine atıp kısık ateşte ağzı kapalı şekilde 3 dakika kadar kısık ateşte demlenir. Soğuyunca süzülür ve içime hazır hale gelir.

Bu küre adet dönemi başlamadan 3 gün önce başlanır. Günde iki defa (Bir akşam bir de sabah) uygulanır. Civanperçemi kürü her gün yeniden yapılmalı ve regl süresince uygulanmalıdır.

Bitkisel kürler ile ilgili hocamızın genel hatırlatması insanların kafalarına göre bu kürleri uygulamamalarıdır. Önce hekime gitmeliler, teşhis ve tedavi için çalışmalıdırlar. Doktora danışmadan bu tür kürler uygulanmamalıdır. Çünkü bitkilerde bir çok farklı etkin madde vardır. Bir madde bir hastalığa iyi gelirken içindeki başka maddeler başka bir hastalığı hortlatabilir.


Bu yazı 2279 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak