Evde peeling nasıl yapılır

Paylaş
 

Cildinizi güzelleştirmek için güzellik merkezlerine tonla para bırakmanıza gerek yok. Evde peelinginizi kendiniz yaparak zaman ve para tasarrufu sağlayabilirsiniz. Konunun bir başka yönü ise yüzünüze ne değdiğini biliyor olmanız. Bilmediğiniz kimyasalların yüzünüzde ne şekilde etki bırakacağını bilemezsiniz.

Peeling denilen işlem aslında ciltteki ölü derinin kısa sürede işe yaramaz hücrelerini atmasını sağlayan basit bir işlemdir. Peeling olmasa da vücudumuz belli aralıklarla yenilenir ve ölü hücrelerini atarak, canlı hücrelerle değiştirir.

Peeling işlemi bu süreyi kısaltmayı amaçlar. Yeni ve canlı hücreler cildi daha güzel ve genç gösterdiği için tercih edilen bir işlemdir.

Evde peeling nasıl yapılır

Evde peeling hazırlama kolay ve zahmetsiz bir şeydir. Ancak bazı şeylere dikkat etmek gerekmektedir. Alerji bunların başında gelir. Bazı maddelere alerjiniz var ise peeling zarar verebilir. Bu nedenle her duyduğunuz maddeyi yüzünüze sürmemelisiniz. Önce peeling malzemesini küçük bir alana sürüp deneyebilir, sıkıntı olmazsa yüze sürebilirsiniz.

Ayrıca peelingden önce yüzün temizlenmiş olması gerekir. Makyajlı, kremli yüze peeling uygulanmamalı, önce bunlar temizlenmelidir.

Hatırlanması gereken bir husus da sivilceli, veya başka sorunları olan ciltlerde peeling yapmanın sakıncalı olabileceğidir.

Evde peeling yapımı için zeytinyağı, süt, toz şeker,tuz ve limon suyundan birer tatlı kaşığı alarak bir kapta karıştırın. Göze fazla yaklaştırmamak kaydıyla cildinize sürün. Yarım saat ciltte kalsa yeterlidir. Haftada bir kere bunu uygularsanız bir ayda etkisini görürsünüz.

 

Kaynak:Evde peeling nasıl yapılır


Bu yazı 531 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

yt izlenme satın al ilaç rehberi izmir evden eve nakliyat