İshale Ne İyi Gelir

25 Nisan 2017
admin_tr

Hamilelikte mide üşütmesine ne iyi gelir

Hamilelikte mide üşütmesine ne iyi gelir, hamilelikte mide üşütmesinde ilaç kullanılabilir mi ? Gebelik bazı hastalıklara karşı daha fazla koruma...

Hamilelikte mide üşütmesine ne iyi gelir, hamilelikte mide üşütmesinde ilaç kullanılabilir mi ?

Gebelik bazı hastalıklara karşı daha fazla koruma sağlanan mucizevi bir dönemdir. Bununla birlikte pencerelerin açık kalması sonucunda cereyanda kalma, mevsim geçişleri veya terleme sonunda üşütme gibi durumlarda mide üşütmesi yaşanabilir.

Mide üşütmesinin klasik belirtileri ishal, terleme ve halsizliktir. Hastalık başladığında vücudun bu uyarılarına başlanmalı, sıvı gıdaların alımına dikkat ederek, kendini fazla yormayarak bu sıkıntılı dönemi atlatmaya çalışmak gerekir.

Bilindiği üzere hamilelikte ilaç kullanımı bebek için riskli olabilir. Bu nedenle mide üşütmesi yaşayan hanımlar eğer gebeyseler eczaneden ilaç almadan önce doktora danışmalıdırlar. Bazı ilaçlara izin verilebilmektedir.

Genellikle mide üşütmesi  kimyasal ilaç kullanılmadan en geç bir hafta içerisinde geçer. Bununla birlikte mide üşütmesi bazı zamanlar daha uzun sürebilir, dışkıda pis koku, kan görülmesi, karın ağrısı ve yüksek ateş gibi bazı şikayetleri de yanında getirebilir.

Hamilelikte yaşanan bu tür hastalıklar hem anne adayının hem de doğacak bebeğin hayatını riske edeceğinden doktora gitmekte geç kalınmamalıdır.

Doktorun önerilerine paralel olarak bol su ve mineral alınması, ayran, çorba gibi sıvıların bolca tüketilmesi hastalığının riskini aza indirgeyecektir.

Üşütme sonucunda mide üşütmesinin yanında sinüzit gibi sorunlar da meydana gelebilir. Bu da kişi hayatını kısa süreli de olsa olumsuz etkiler. Sinüzit hakkında detaylı bilgi için:

Sinüzite ne iyi gelir

 

Kaynak:http://okur.co/


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©