İshale Ne İyi Gelir Ahmet Maranki Açıklıyor

ishale ne iyi gelir
Paylaş
 

Bitkisel tedaviler konusunda uzman olan Prof. Dr. Ahmet Maranki “İshale Ne İyi Gelir ?” sorusunu yanıtladı. Bir sindirim sistemi sorunu olan ishal bakteri veya zehirlenme kaynaklı olabileceği gibi bazı maddelerin fazlaca tüketilmesi ile de oluşabilir. Bu esnada vücuttan yoğun sıvı çıkışı gözlemlenir, dışkı rahatsızlığın ciddiyeti oranında suludur.

Prof. Dr. Ahmet Maranki ishale iyi gelen bitkileri şöyle sıraladı:

Üzüm yaprağı

Böğürtlen yaprağı

Palamut kabuğu

Kekik

Nane

Altınbaş otu

Yukarıda sayılan bitkiler çay olarak tüketilirse ishale iyi gelir. İshale iyi gelen meyveler ise şunlardır:

Elma

Karadut

Muz

Ayva

Nar

Kestane

Yenidünya

 

İshale İyi Gelen Kürler:

Oldukça şifalı bir bitki olan incir ishale neden olabilir. Bunun devası ise yaprağında gizlidir. Üç dört tane incir yaprağı klor içermeyen suda kaynatılıp içilirse ishale iyi gelir.

Karanfil kökü de ishale karşı etkilidir. Kaynayan suya az miktar karanfil atıp on dakika civarında kaynatınız. Bu bitki çayını günde iki defa içiniz. Ayrıca ishale karşı adaçayı da içilebilir.

Meşe ağacının meyvesi, aynı zamanda tohumu olan pelitten de ishal kesici kür hazırlanabilir. Bunun için önce pelitler kavrulur. Daha sonra da suda birkaç dakika kaynatılır.

Şeker ishale iyi gelmez. Bu nedenle hazırlanan bitkisel kürler şekersiz içilmelidir.


Bu yazı 825 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. sadık dedi ki:

    çok sağolun hocam

  2. Ayşen dedi ki:

    İshale iyi gelen bitkisel kürler arasında bence en iyisi Ahmet Marankinin. Kürü kullandım anında etki etti ve ishali kesti, teşekkür ederim.

Bir yorum bırak

yt izlenme satın al ilaç rehberi