Mide Bulantısı hakkında bilinmesi gerekenler

mide bulantısı
Paylaş
 

 Mide bulantısı ve kusma durumları hastalık veya bir problemin belirtileri olabilmektedir. Mide bulantısı veya kusma durumu yaşandığında buna sebep olan durumun belirlenmesi ve uzman bir doktor tarafından tedavi edilmesi gereklidir.

Mide bulantısı ve kusma durumlarını düzenli olarak kontrol etmek sağlıklı bir yaşam sürmemiz ve de sıvı kaybı yaşamamamız için çok önem taşımaktadır. Sıvı kaybı durumlarında mide bulantısı veya kusma çok daha kötü bir hal alabilir. Mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uzmanlarınız size bir takım ilaç tedavisi uygulayabilir. Bu tedaviye düzenli bir şekilde uyduğunuz takdirde mide bulantısı şikâyetiniz sonlanacaktır. Fakat doktorunuzun tedavisinin dışına çıkarsanız bu durumda daha farklı rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz.

mide bulantısı

Mide bulantısı ve kusma başka hastalıkların haberciliğini yapmaktadır ve kendi başına hastalık değildir. Mide bulantısının oluşma sebebi midede hazımsızlık yaşanması gibi durumlar sonucunda midemizin kendisini boşaltmak istemesinden dolayı oluşmaktadır. Halk arasında istifra olarak bilinen kusma ise midenizin kendisini şiddetli bir şekilde boşaltması anlamına gelmektedir. Öğürme olarak tanımlanan durum ise boş midemizin kasılmalar ile kendisini boşaltmaya çalışması sonucu temiz salgıları kusma durumumuzdur.

 


Bu yazı 730 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak