Mide bulantısı nasıl geçer?

mide bulantısı
Paylaş
 

Mide bulantısı nasıl geçer?
Anlık mide bulantılarını engellemek için evde kendi başınıza yapabileceğiniz onlarca şey vardır. Bunları nasıl hazırlayacağınızı detaylı bir şekilde anlatarak sizlere sunuyoruz.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 1:
Bir çay bardağı suyu kaynatarak için bir çay kaşığı ölçüsünde nane ve küçükte bir parça limon ekleyip elde ettiğimiz karışımı demledikten sonra içilecek duruma getiriyoruz. İçilecek duruma getirdiğimiz karışımı günde 3 öğün tüketerek mide bulantısından kurtuluyoruz.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 2:
Bir çay bardağı soğuk suya ince ince doğranmış bir çay kaşığı ölçüsünde ebegümeci katıyoruz ve 12 saat boyunca demlenmesini bekliyoruz. Demlediğimiz karışımı  süzdükten sonra süzdüğümüz kısmı kaynar suya atıyoruz ve yeni karışımın ılımasını bekliyoruz. Bu ılıma işlemi gerçekleştikten sonra sabah ve akşam üzerleri olmak üzere elde ettiğimiz karışımı günde 2 kez tüketiyoruz.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 3:
Bir çay bardağı kaynamış suya bir çay kaşığı kadar adaçayı katıyoruz ve ardından demlenmesini bekliyoruz. Demlenen ada çayını günde 3 öğün olmak üzere sıcak olarak tüketiyoruz. Bu yöntem genellikle tavsiye edilen mide bulantısına çözümler arasında yerini almıştır.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 4:
Bir önceki önerimizde bulunan adaçayı yerine aynı ölçülerde ıhlamur çayı katıyoruz ve karışımı aynı şekilde hazırladıktan sonra günde 3 kere 1 çay bardağı tüketiyoruz.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 5:
Bir kahve fincanı ölçeğinde limon suyunu yarım tatlı kaşığı Türk kahvesi ile karıştırıyoruz. Bu karışımı tükettikten sonra üzerine biraz ılık su içiyoruz ki mide bulantısına çözüm ararken kabızlık gibi rahatsızlıklarla karşılaşmayalım.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 6:
Bir çay bardağı kaynar suya ince ince kesilmiş mercanköşkünden 1 çay kaşığı ölçeğinde katıp demlenmesini bekliyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz karışımı süzerek günde 3 öğün  1′er bardak tüketiyoruz.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 7:
Mide bulantısına en iyi gelen çözüm önerilerinden bir tanesi de kızartıldıktan sonra sirkeye batırılmış ekmektir. Bu ekmeğin üzerine biraz nane eklerseniz midenizin bulantısını hemen geçirecektir.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 8:
1 çay bardağı kaynamış suya 1 çay kaşığı kadar kekik katıyoruz ve demlenmesi için biraz bekliyoruz. Karışımın demlendiğini gördüğümüzde süzüp elde ettiğimiz kekik çayını günde 3 öğün 1′er bardak tüketiyoruz.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 9:
1 çay bardağı kaynatılmış suya ince ince doğranmış 1 çay kaşığı ölçüsünde kılıç otu katıp elde ettiğimiz karışımın demlenmesini bekliyoruz. Karışım demlendiğinde süzerek günde 3 defa sabah, öğlen ve akşam (aç veya tok karna fark etmez) tüketiyoruz.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 10:
1 çay bardağı ölçeği kaynar suya ince ince kesilmiş 1 çay kaşığı kadar civanperçemi ilave ediyoruz ve demlenmesini bekliyoruz. Demlendikten sonra sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 öğün 1′er bardak tüketiyoruz.

Diğer çözüm önerilerimizde yukarıdakilere benzerlik gösterdiği için son önerimizde sadece kaynamış suyun içine atılan bitkileri belirtiyoruz.

Mide bulantısı nasıl geçer öneri 11
1 çay bardağı kaynamış su için 1 çay kaşığı kadar katırkuyruğu veya kimyon ve sumak veya ıhlamur veya nane, anason ve raziyane 3′lüsünü katarak demlenmelerini bekliyoruz. Demlendikten sonra da günde 3 sefer (sabah, öğlen ve akşam) 1′er çay bardağı tüketiyoruz.

 


Bu yazı 787 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Mobil Sürüme Geç