Rinoplasti burun ameliyatı

Paylaş
 

Burun yapısındaki memnun olunmayan şekil bozuklukları fonksiyonel bozukluklardan kaynaklanan nefes alma sorunları ile ilgili tüm memnuniyetsizliklerin giderilmesi ve ya cerrahi bir operasyon ile çözüme ulaştırılması işlemidir. Burun estetiği operasyonları ile burun büyütme, burun küçültme, burun ucu şeklinin ayarlanması, dudak ucuyla burun  arasındaki mesafenin ayarlanması gibi estetik işlemlerin yanı sıra nefes alma fonksiyonlarının da iyileşmesi adına bu operasyon yapılabilir.

Rinoplasti burun estetiği ameliyatı görüşünüzü iyi yönde  etkilemesiyle kalmayıp özgüvenini daha  da yerine getirecektir. Rinoplasti ameliyatı öncesinde doktorunuzun sizin şikayet ettiğiniz konuyu iyice anlayıp, detaylıca analiz etmesi gereklidir. Tercih ettiğiniz kulak burun boğaz doktoru gerekli tetkik ve analizleri yaptıktan sonra burun yapınıza ve isteklerinize en uygun cevabı verebilecek olan burun estetiği ameliyatını uygularlar. Bu noktada seçtiğiniz doktor,  hem ameliyat esnasında hem ameliyattan sonrasındaki iyileşme süresinde daha kısa sürede toparlamasına etki edebilecek bir etkendir. Doçent Doktor Ozan Seymen bu konuda isteklerinizi fazlasıyla karşılayabilecek bir kulak burun boğaz doktorudur.

Rinoplasti burun estetiği ameliyatında, ameliyatın başarısını etkileyen faktörler olarak ; hastanın kendisine bağlı olarak belirttiği yaşı, hastanın burun anatomik yapısı, oluşan burun yarasının iyileşmesinde vücudun verdiği reaksiyon benzeri etkenler vs. şeklinde sayabiliriz. Başarılı bir rinoplasti burun estetiği ameliyatından bahsedebilmek için,  burunun estetik, güzel bir görünümü olmalı yalnız ameliyat olduğu da fark edilmemesi gereklidir. Doğal bir görünüme sahip olan burun ve yüz oluştuğunda başarılı bir rinoplasti burun estetiği ameliyatı gerçekleşmiştir. Rinoplasti burun estetiği ameliyatında başarılı olunmasında esas alınan başarının dayandığı öncelikle yapılması gereken bir burun estetiği planının mevcut olmasıdır. Doktor bu oluşturduğu planlamaya göre, başarılı bir ameliyat gerçekleştirebilir. Planlama ile hastayı  arzu ettiği  burun yapısına kavuşturabilir..


Bu yazı 413 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir