Şifalı Bitkilerle Çocuklarda İshal Tedavisi

Paylaş
 

Çocuğunuzdaki ishali doğal yöntemlerle tedavi etmek istiyorsanız bu makaleyi okuyunuz. Fakat ishal kürlerini vermeden önce insanların bünyelerinin farklı olduğunu, bir çocuğa iyi gelen kürün diğerini hasta edebileceğini veya ishalini daha da azdırabileceğini hatırlatmak isterim. Ayrıca çocukların bünyeleri büyüklerinkilere göre daha fazla hassastır, etkisini bilmediğiniz kürleri çocuklarınız üzerinde denemeyiniz.

İshal konusunda en garantili ve basit yol diğer yazılarımızda tarif edilen su-tuz-şeker karışımının çocuğa verilmesi ile olur. Çocuğunuzda yüksek ateş-kanlı dışkı gibi belirtiler var ise asla evde bitkisel tedavilerle vakit kaybetmeyiniz, geç kalmadan doğruca doktora gidiniz.

Hatırlatmaları yaptıktan sonra çocuklarda ishale iyi gelen bitkisel tedaviler hakkında bilgi verelim.

Anason uzun yıllardır ishal tedavisinde kullanılmaktadır. Anason ve gül kaynatıldıktan sonra suyu süzülür. Süt ilave edilerek çocuğa içirilir. Tahmini iyileşme süresi iki gündür. Günde iki fincan çocuğa içirilir.

Bir diğer ishal kürü kereviz ile kimyon ile yapılır. Bu iki madde karıştırılıp suda kaynatılır. Lapa haline getirilerek anason ve gül suyu karıştırılır. Bu kür içilmez, çocuğun karnı üzerine sarılır.

Dut ishal ederken, karadut ise iyi gelmektedir. Fakat bu kişiden kişiye değişmektedir. İshal için karadutu deneyiniz, iyi gelmezse bırakınız.

Yazının başında belirttiğim gibi bunlar koca-karı formülleridir, kendinizde denemeden, iyice bilip tartmadan çocuğa uygulamayınız. Hatta şahsi görüşüm bu kürler bazı insanlara iyi gelse de siz bunları hazırlamak yerine doktora gidiniz.

 


Bu yazı 1151 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak